„Labirynt historii” na Placu Monte Cassino w Krośnie

By in
1575
„Labirynt historii” na Placu Monte Cassino w Krośnie

Na Palcu Monte Cassino w Krośnie postawiona została rzeźba zaprojektowana i wykonana w mojej pracowni. Jest to druga z realizacji, które rozpocząłem w 2019r dla miasta Krosna. Rzeźba powstawała przez kilka miesięcy i była niewątpliwym wyzwaniem ze względu na precyzję pasowania elementów oraz konieczność utrzymania odpowiednich kątów.

Rzeźba ta tworzy trójwymiarowy labirynt nawiązujący formą i kolorystyką do zawiłości dziejów Polski oraz różnych jej okresów – od niepowodzeń po okresy świetności. Z tego powodu otrzymała nazwę “Labirynt Historii”

Całość zawiera się w sześciennej bryle o boku 2 metrów. Konstrukcja wykonana została ze stali wykończonej farbą strukturalną o chropowatej fakturze. Dzięki temu uzyskujemy odpowiednie łamanie światła na rzeźbie. Rzeźba docelowo ma zostać oświetlona, tak aby można ją było podziwiać również nocą.

Dodatkowo zaprojektowałem zagospodarowanie całego placu Monte Casino w klimacie rzeźby. Ze względu na inne wydatki miasto na chwilę obecną nie zdecyduje się na jego realizację. Być może uda się go wykonać w przyszłości.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)